#dziejesienazywo – pasmo publicystyczne Grupy Wirtualna Polska

Cenieni polscy dziennikarze, politycy z pierwszych stron gazet oraz uznani eksperci w paśmie publicystycznym Wirtualnej Polski #dziejesienazywo. W poniedziałek, 14 września startuje codzienny program live Grupy WP. Po raz pierwszy w historii wydawca internetowy zrealizuje cykliczną, publicystyczną audycję na żywo, w której poruszane będą najistotniejsze tematy ekonomiczne, społeczne, polityczne i dedykowane kulturze wysokiej.

Top-rozmówcy, top-prowadzący, top-tematy, tak w skrócie mógłbym scharakteryzować nasz program – mówi Krzysztof Jurowski, Dyrektor Wydawniczy w Grupie WP. – Każdego dnia poruszać będziemy najbardziej palące kwestie. Nasi prowadzący znani są z różnych poglądów i wyrazistych opinii. Mocne nazwiska dziennikarskie; Żakowski, Lisicki, Kobosko, Kopacz, Wanat gwarantują nie tylko merytoryczną dyskusję, ale i pluralizm opinii.

Gospodarzem poniedziałkowego programu będzie Jacek Żakowski, we wtorek dyskusją pokieruje Paweł Lisicki. W środę polityczną rz4eczywistość omawiać będzie z gośćmi Michał Kobosko, dzień później program poprowadzi Agnieszka Kopacz. W piątek o kulturze wysokiej z jej twórcami i recenzentami rozmawiać będzie Patrycja Wanat. Integralną część audycji stanowi debata komentatorów – w poniedziałek w studio telewizyjnym GWP zasiądą m.in. Rafał Woś (Dziennik Gazeta Prawna) i Bartosz Marczuk (Wprost).

Projekt jest kolejnym etapem konsekwentnie realizowanej przez GWP strategii budowania opiniotwórczego, szeroko cytowanego medium informacyjnego.

Zmieniamy postrzeganie roli i pozycji wydawcy internetowego. Już dawno WP nie jest jedynie agregatorem treści, dziś z powodzeniem je tworzymy. Wchodzimy teraz w wysokiej jakości publicystykę w autorskim programie na żywo, który będzie konkurencją dla stacji TV – dodaje Jurowski.

Zachęceni powodzeniem przedwakacyjnych, próbnych audycji live i sukcesem studia wyborczego, stawiamy kolejny krok w zacieraniu różnic między telewizją a internetem. Żaden wydawca internetowy w Polsce nie produkował dotąd takiego programu – podkreśla Jacek Amsterdamski, Dyrektor Działu Wideo w Grupie WP. – #dziejesienazywo dostępne będzie ze strony głównej WP, tekże na urządzeniach mobilnych. Liczymy przy tym na interakcję prowadzących z użytkownikami, wykorzystamy do tego social media.

Program #dziejesienazywo emitowany będzie od poniedziałku do piątku, w godzinach 9:00-10:00. Transmisję ze studia GWP śledzić będzie można bezpośrednio ze strony głównej Wirtualnej Polski oraz w serwisie WP Wiadomości. Najciekawsze fragmenty audycji publikowane będą w WP dodatkowo, po zakończeniu transmisji.

W cykl #dziejesienazywo zaangażowanych jest kilkadziesiąt osób; dziennikarzy, wydawców, realizatorów obrazu i dźwięku, operatorów, kierowników produkcji, grafików.

Jeszcze w tym miesiącu uruchomiony zostanie dodatkowe, popołudniowe pasmo Grupy WP poświęcone tematyce lifestyle’owej.

Program #dziejesienazywo w zapowiedziach prowadzących:

Zapowiedź programu: Jacek Żakowski

Zapowiedź programu: Michał Kobosko

Zapowiedź programu: Paweł Lisicki

Grupa WP tworzy autorskie formaty informacyjne i publicystyczne od lutego 2015 roku. Średnia oglądalność newsowego #dziejesiewpolsce to ponad 100 tysięcy streamów na odcinek. GWP zrealizowała też dwa wieczory wyborcze na żywo. Jako pierwszy wydawca internetowy w Polsce transmitowała programy z własnego studia telewizyjnego, równocześnie łącząc się z reporterami znajdującymi się w sztabach wyborczych, w wyjątkowy sposób angażując użytkowników do aktywnego udziału w programie. Transmisje śledziło ponad 600.000 internautów.

 
 

dostarczył infoWire.pl